Jocul și victoria pentru fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat în meciurile de verificare din această iarnă. Aflată în plină perioadă de pregătire a returului, echi­pa râmniceană a întâlnit-o în deplasare pe Victoria Traian, într-o revanșă a duelului care a avut loc cu puțin timp în urmă la Rm. Sărat. Și de această dată, victoria a revenit elevilor lui Marius Tîrîlă, care s-au impus cu scorul de 4-1, goluri marcate de Gabriel Bobe (minutele 38 și 57), Croitoru (minutul 52) și Lungoci (minutul 90).

În precedentele jocuri amicale, CSM Rm. Sărat trecuse cu 5-2 de Victoria Traian, cu 1-0 de Universitatea Dunărea de Jos Galați și cu 4-3 de Hușana Huși. Formația râmniceană va pleca zilele următoare într-un cantonament montan la Si­ghișoara, ultima parte a pregătirilor în vederea returului, care va începe pe 2 martie.   (A.S.)