Tot fără replică: Gloria Buzău – CSM București 21-29 (6-14)

Nicio șansă, așa cum era de așteptat, pentru Gloria Buzău, în meciul disputat luni seară, în turneu la Bistrița, în prima etapă a returului Ligii Naționale de handbal feminin. Lidera clasamentului și, aproape sigur, viitoarea campioană, a obținut o victorie categorică, 29-21.

Situația era clară încă de la pauză, când bucureștencele aveau un avantaj de opt goluri, după ce fetele lui Ovidiu Mihăilă nu reușiseră să înscrie decât de șase ori pe parcursul primelor 30 de minute, 14-6. Pe final, Adi Vasile a apelat și la jucătoarele mai puțin folosite și le tinerele de perspectivă din lot, astfel că diferența s-a mai strâns, iar trupa Primăriei Capitalei a obținut o victorie lejeră.

Marți, 27 aprilie, de la ora 16.00, în al doilea meci al turneului de la Bistrița, Gloria o va întâlni pe Măgura Cisnădie. Partida este transmisă în direct pe TVR 2.