Remiză de senzație pentru George Timiș

Abha, egala vedetelor de la Al Nassr

Debut de bun augur pentru George Timiș în prima ligă saudită. Echipa antrenată de buzoian, la care evoluează și Ciprian Tătărușanu, a încheiat la egalitate cu Al Nassr.

Otavio a deschis scorul, marcând în minutul 3, golul de 2-0 venind 25 de minute mai târziu, de la Anderson Talisca. Abha a revenit în joc după un penalty executat de Saad, pe finalul primei reprize. Golul egalării pentru Abha a venit târziu, în minutele de prelungire, după un șut fantastic reușit de Toko Ekambi, vedeta echipei antrenate de Timiș. Camerunezul a catapultat balonul sub bară de la 20 de metri, aducându-i tehnicianului buzoian un punct la debut.

Al Nassr a evoluat cu toate vedetele: Cristiano Ronaldo, Brozovic, Laporte, Sadio Mane, Otavio și Anderson Talisca.

Abha are 8 puncte, cu unul peste Al Tae, echipa de pe primul loc retrogradabil.