Remiză albă între CS Mioveni şi Gloria Buzău! Buzoienii, în superioritate încă din minutul 6 şi cu două penalty-uri ratate!

Gloria a înregistrat a doua remiză consecutivă de la startul campionatului. După 1-1 în Crâng, cu Concordia Chiajna, în runda inaugurală, echipa buzoiană a încheiat la egalitate şi partida disputată duminică seară, la Mioveni, în a doua etapă a campionatului. Buzoienii au evoluat în superioritate numerică încă din minutul 6, după ce Szilard Veres a fost eliminat direct după o intrare brutală asupra lui Tucaliuc.

În minutul 19, o fază mai puţin întâlnită, aduce Gloria în prim plan, cu două lovituri de la 11 metri ratate una după alta, prima, repetată după ce portarul gazdelor, Iustin Popescu, se mişcase pe linia porţii, apărând însă execuţia, a doua, când Cristian Ciobanu a trimis peste poartă de la punctul cu var!

S-a terminat 0-0, iar Gloria se pregăteşte de următoarea partidă, în Crâng, împotriva Universităţii Cluj.