Victorii în serie în amicale pentru fotbaliștii râmniceni

Jocul și victoria pentru fotbaliștii de la CSM Rm. Sărat în meciurile de verificare din această iarnă. Aflată în plină perioadă de pregătire a returului, echi­pa râmniceană a întâlnit-o în deplasare pe Victoria Traian, într-o revanșă a duelului care a avut loc cu puțin timp în urmă la Rm. Sărat. Și de această dată, victoria a revenit elevilor lui Marius Tîrîlă, care s-au impus cu scorul de 4-1, goluri marcate de Gabriel Bobe (minutele 38 și 57), Croitoru (minutul 52) și Lungoci (minutul 90).

În precedentele jocuri amicale, CSM Rm. Sărat trecuse cu 5-2 de Victoria Traian, cu 1-0 de Universitatea Dunărea de Jos Galați și cu 4-3 de Hușana Huși. Formația râmniceană va pleca zilele următoare într-un cantonament montan la Si­ghișoara, ultima parte a pregătirilor în vederea returului, care va începe pe 2 martie.   (A.S.)