Se vede play-off-ul! Metalul, loc pe podium la finalul anului

Metalul a remizat sâm­bătă, 1-1, la Plopu, în fața Viitorului Ianca, în ultima partidă programată în acest an, a 15-a a sezonului regulat în Seria a 2-a a Ligii a 3-a. Golul care a păstrat la final un punct în tabăra buzoiană a fost marcat de mijlocașul Alexandru Ato­mei, în minutul 90+2, asta după ce elevii lui Vali Stan au ratat o sumedenie de ocazii – A. Iacob (22), Tudorică (28), G. Bălan (32-bară), Cl. Zamfirescu (73), printre cele mai mari, iar brăilenii au deschis scorul imediat după pauză (48), la una dintre puținele faze periculoase în careul buzoian. Metalul a încheiat, astfel, anul, cu 30 de puncte, pe locul 3, poziție de play-off (primele patru se califică) la finalul sezonului regulat. După eșecul de vineri, de la Bacău, cu Aerosar, CSM Rm. Sărat a coborât pe locul 5, în afara pozițiilor de play-off la numai un punct. Liga a 3-a se va relua pe 12 martie, anul viitor, când se vor juca și ultimele trei etape din sezonul regulat. Buzoienii vor des­chide anul cu un meci de care pe care, pe sintetic, cu CSM Focșani, vor merge apoi la Galați, pentru confruntarea cu Oțelul și vor reveni pe teren propriu pentru duelul cu CS Făurei.