Mario Tudorache, abonat la titlurile de campion național!

Un nou succes notabil pentru secția de atletism a Clubului Sportiv Școlar Buzău. După victoria de la Campionatul Național de sală, desfășurat în luna martie, în Capitală, și de la Campionatul Național de aruncări de la Arad, unde a câștigat  titlul de campion național la aruncarea greutății, respectiv aruncarea discului, atletul Mario Gabriel Tudorache, legitimat la C.S.S. Buzău, a avut o evoluție remarcabilă și la Campionatul Național în aer liber desfășurat recent pe Stadionul ,,Iolanda Balaș Soter” din București. Spor­tivul pregătit de antrenorul Petrică Păun s-a clasat pe primul loc în proba de aruncare a discului Copii categoria 1, cu un rezultat de 37.65 metri, îmbunătățindu-și astfel performanța cu 4.30 metri, iar în proba de aruncare a greutății s-a clasat pe locul 3.