Mai încercăm odată? Metalul – CSM Focșani, în turul 3 al Cupei României

• O singură manșă, eliminatorie, astăzi, de la 14.30, pe sintetic

Metalul își continuă aventura în actuala ediție a Cupei României, competiție în care, sezonul trecut, prin atingerea optimilor de finală, a reușit cea mai bună performanță din istoria clubului și, totodată, a ultimilor ani din fotbalul buzoian.

Astăzi, de la ora 14.30, echipa buzoiană o va înfrunta, în turul al 3-lea, pe CSM Focșani, colega de eșalon din seria a 2-a. Partida are loc pe terenul sintetic „Metalul”, într-o singură manșă, eliminatorie, cu prelungiri dacă scorul este egal la sfârșitul timpului regulamentar și, dacă va fi cazul, cu penaltyuri de departajare.

Cele două echipe s-au întâlnit și în ediția trecută a Cupei, dar în turul 4, când Me­talul a reușit să se califice în 16-imile de finală, după golul marcat în prelungiri de Sabin Sava (1-0). Fotbaliștii conduși de Vali Stan au trecut până acum de CSM Rm. Sărat (2-1) și CS Blejoi (2-2, 7-6 după penalty-uri).