La mustață! Gloria pierde, 24-25, cu CSM

Meci pe muche de cuțit, între CSM București și Gloria, o partidă în care oaspetele n-au lăsat să se vadă diferența din clasament. Buzoiencele au condus cu trei goluri în prima repriză, însă Tigroaicele au revenit, intrând la cabine cu avantaj minim, 14-13.
A doua repriză a fost la fel de echilibrată, cu greșeli de ambele părți, inclusiv din partea brigăzii de arbitri. Gloria a fost în joc până la final, însă CSM a marcat la ultimul atac. Cu doar trei secunde înainte de final, Ilyina a tras de la distanță, însă nu a găsit cadrul porții. S-a terminat 25 la 24, însă jocul prestat de buzoience dă speranțe pentru o clasare decentă, în Liga Florilor.
În urma rezultatului de azi, Gloria e pe 7, cu 16 puncte, la distanță considerabilă de locurile care duc în cupele europene. Mai multe detalii, în ediția de joi.