Gloria, remiză în Ghencea

Steaua a început prost partida cu Gloria Buzău, din etapa a 16-a a Ligii secunde, care s-a jucat joi după-amiază. A fost condusă din minutul 3, după ce Boiciuc a înscris cu un șut plasat din pasa lui Ariel Lopez.

Peste câteva minute, trupa antrenată de Daniel Oprița a avut o ocazie mare la o fază creată de Adi Popa, când Enceanu a șutat din întoarcere, din apropierea porții, dar portarul Stoian a respins excelent.

În ultimul minut din prima repriză, Steaua a cerut un penalty, la un duel dintre Chunchukov și Wiktorski, dar arbitrul nu l-a acordat. În prelungirile primei părți, Ariel Lopez a beneficiat de o deviere perfectă, a rămas singur cu portarul, dar a trimis pe lângă.

Steliștii au egalat în debutul reprizei secunde, când Bărbulescu a finalizat simplu, după o minge primită de la Mihăescu.

Buzăul a avut o ocazie de gol în minutul 75, când lovitura liberă a lui Sampaio a ocolit vinclul, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipele de start

• CSA STEAUA: Dincă, Corbu, Beța, Oroian,  Ad.Ilie , Ad.Popa, Bărbulescu, Enceanu, Balgiu, Drăghici, Chunchukov.
    Rezerve: Iancu, Sabău, Mihăescu, Pacionel, Sima, Trică, Bodișteanu, Bustea, D.Gheorghe.
    Antrenor: Daniel Oprița.
  • GLORIA BUZĂU: Stoian, Oteliță, Witkorski, Marku, Sălceanu, Sampaio, Honciu, Lopez, Lazăr, Boiciuc, V.Munteanu.
    Rezerve: Boison, Trebotic, Burlacu, Pârvulescu, Vârtej, Ciobanu, Blejdea, Al.Munteanu, Uțiu.
    Antrenor: Adrian Mihalcea.