Gloria, K.O. după pauză! Eșec la scor la Baia Mare

Gloria nu a rezistat decât o repriză în meciul disputat miercuri seară la Baia Mare, în etapa a 13-a a Ligii Naționale. Având ghinionul să întâlnească chiar echipa gazdă în cadrul turneului maramureșean, echipa buzoiană a ținut piept doar o repriză, încheiată de gazde în avantaj de un singur gol, 13-12. Minaur s-a dezlănțuit însă după pauză, iar avansul a început să crească continuu, și pe fondul marilor greșeli din apărare, dar și din ofensivă. În timp ce Gloria a ratat ultimele trei atacuri, prin Rotaru, Iuganu și Ilie, băimărencele au marcat pe final la foc automat, încheind partida cu un avantaj poate nesperat nici de ele: 28-21! Marți, 30 martie, în turneu la Sf. Gheorghe, în următoarea etapă, a 14-a, fetele lui Ovidiu Mihăilă vor întâlni cealaltă Glorie din Liga Națională, cea din Bistrița.

Amănunte și reacții de la partida Gloria – Minaur în ediția print de mâine a cotidianului OPINIA.