ActualitateSport

FOTO / Două medalii de aur pentru asociația buzoiană „Vibe” în competiții internaționale

Asociaţia Club Sportiv Vibe Dance Studio, condusă de profesor Mihaela Ion, a  mai obținut  două rezultate excepționale. Este vorba despre două medalii de aur obținute în competiție şi participarea la 13 finale în două competiţii internaţionale desfăşurate la noi în ţară, la Sibiu şi Galaţi.  La Sibiu a avut loc „Transylvanian Grand Prix” – un eveniment spectaculos şi grandios care a reunit în desfăşurarea lui  nu mai puţin de trei Campionate Mondiale şi un Campionat European -,  în perioada 4 – 6 noiembrie. Competiţia a adus împreună peste 1.500 de sportivi din 42 de ţări, dar şi peste 60 de arbitri şi oficiali internaţionali alături de cei aproximativ 50 de arbitri şi oficiali români.

Rezultate sportive Vibe

  • Clasă E 10 – 11 ani: Darius Ţîrleaşi Isabela Popa, finalişti, locul 7
  • Open Standard (Juvenille II)10-11 ani: Oprea Tudor şi Bianca Stoia,  finalişti, locul 5; Darius Ţîrlea şi Isabela Popa, locul 13
  • Open Latino (Juvenile II) 10-11 ani: Oprea Tudor şi Bianca Stoian, semifinalişti, locul 7; Darius Ţîrlea şi Isabela Popa, locul 19
  • WDSF Open Latin  (Junior II) 14 -15 ani: Eduard Rusu şi Alessia Cristea, semifinalişti, locul 12
  • WDSF Open Standard (Junior II) 14 – 15 ani: Eduard Rusu şi Alessia Cristea – locul 15
  • Rising Star Adult Latino: Ion Alin Georgian și Alexandra Darie,  sferturi de finală

Concursul Internaţional de Dans Sportiv  „Cupa Memorial Daniel Nechita” s-a desfăşurat în data de 13 noiembrie la Galaţi. Reprezentanţii Vibe la „Memorial Daniel Nechita’’ au fost:

  • Fete Solo Cha Cha 8-9 ani: Cristina Necula, locul 4
  • Fete Solo Bronz 8 – 9 ani: Natalia Tănase, locul 6
  • Fete Solo Bronz 10 – 11 ani: Bianca Moroianu, locul 3
  • Precompetiţional 2 Dansuri 4 -7 ani: TeodorIlie şi Karolin Neacşu, locul 5
  • Precompetiţional 2 Dansuri 8 – 9ani: Alexandru Uţoiu şi Ana Lâlă, locul 6
  • Hobby 6-9 ani: Răzvan Ralea şi Alessia Păscociu, locul 4
  • Hobby 12 -15ani: Leo Preda şi Ioana Rotaru, locul 5
  • Clasă E ( Juvenile II) 10 – 11 ani: Alexandru Preda şi Natalia Dragomir, Semifinală; Justin Ungureanu şi Diana Andrei, Semifinală; Darius Ţîrlea şi Isabela Popa, locul 5
  • Open Basic Standard (Juvenille II) 10 -11 ani: Tudor Oprea şi Bianca Stoian, locul1 (Medalie de Aur); Darius Ţîrlea şi Isabela Popa, locul 6
  • Open Basic Latino ( Juvenile II) 10-11 ani: Tudor Oprea şi Bianca Stoian, locul1 ( Medalie de Aur); Darius Ţîrlea şi Isabela Popa, locul 8

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Articole similare