Tot Focşani, tot înfrângere

CSM Focşani – HC Buzău 29-28 (16-16)

Încă un meci, acelaşi deznodământ! Continuă complexul „CSM Focşani” pentru HC Buzău, care a părăsit din nou terenul învinsă după o dispută cu handbaliştii vrânceni, consumată duminică seară, în Sala Polivalentă de pe Milcov, în etapa a 4-a a Ligii Naţionale.

Prima repriză a propus o dispusă echilibrată, cu cele două echipe succedându-se, pe rând, la conducere. Focşaniul a înscris ultimul gol şi a egalat pentru 16-16 la pauză. Vrâncenii au condus apoi pe întreaga durată a părţii secunde, fără a se desprinde, pentru o victorie finală la limită, 29-28.

După eşecul de la Focşani, HC Buzău a rămas doar cu 3 puncte şi ocupă locul 10. Etapa viitoare, meci la fel de complicat pentru „lupi”, la Sala Sporturilor, împotriva Stelei Bucureşti.