Senzație de deja-vu: Gloria, a patra victorie consecutivă la limită în Liga Națională!

Gloria adună victorie după victorie, dar se și joacă cu inimile suporterilor! Marți seară, la Sf. Gheorghe, într-o partidă disputată în etapa a 14-a, penultima a turului Ligii Naționale de handbal feminin, echipa buzoiană a întâlnit-o pe Gloria Bistrița.

Partida s-a disputat în general sub semnul echilibrului, cu Bistrița controlând prima și ultima parte a meciului. Fetele lui Ovidiu Mihăilă au făcut diferența în restul intervalului, cu un avans maxim de patru goluri, 20-16, cu șapte minute înainte final. Suspansul n-a lipsit însă nici de data aceasta, liniștea fiind adusă de sârboaica Janjusevic în ultimul minut, cu reușita care a consfințit cea de-a patra victorie la rând obținută la limită: 23-22! Evoluții excelente pentru portărița Alina Iordache și extrema Ana Maria Iuganu, principala marcatoare a Buzăului, cu 10 goluri!

Amănunte pe larg de la meciul celor două Glorii din Liga Națională, în ediția print a cotidianului OPINIA de miercuri.