Remiză pentru CSM Rm. Sărat în debutul etapei a 6-a din Liga a 3-a

CSM Rm. Sărat şi Aerostar Bacău au terminat la egalitate în meciul de vineri după-amiază, care a deschis etapa a 6-a în seria a 2-a a Ligii a 3-a. După o primă repriză albă, râmnicenii au reuşit să deschidă scorul în minutul 66, prin Ricardo Mihalache. Avantajul gazdelor nu a rezistat, însă, până la final, băcăuanii egalând, prin Filip Belciu, cu cinci minute înainte de ultimul fluier. S-a terminat 1-1, un punct care păstrează ambele echipe în zona locurilor de play-off, cu 8, respectiv 9 puncte.

CSM Rm. Sărat: ­Toa­der – D. Oprea, Dr. Ceau­şel, Tîrîlă, Paşa – I. Roman, Surugiu – Mihalache, Dincă, Ignat – Dogaru. Antrenor: Marius Vişan

În următoarea etapă, a 7-a, CSM Rm. Sărat o va întâlni, în deplasare, pe Viitorul Ianca, partidă programată sâmbătă, 9 octombrie, de la ora 15.00.