Opinia

Ovidiu peste toţi! Trei medalii de aur la Naţionalele de tenis de masă de la Buzău

Campionatele Naţionale de tenis de masă, desfăşurate la sfârşitul săptămânii trecute în Sala Sporturilor din Buzău, au fost o afacere personală a buzoianului Ovidiu Ionescu! Sportivul nostru cu cele mai mari şanse de a ajunge la JO de la Tokyo a câştigat titlurile naţionale la toate cele trei probe la care a participat!

La simplu, Ovidiu l-a învins în finală, scor 4-2 pe Cristian Pletea, la dublu, alături de Cristian Chiriţă a câştigat ultimul act în faţa cuplului Cristian Pletea – Rareş Şipoş, scor 3-1, în timp ce la dublu mixt, unde formează, împreună cu Bernadette Szocs, unul dintre cele mai bune cupluri din lume, medalia de aur a venit după un rapid 3-0 în faţa perechii Cristian Chiriţă – Irina Ciobanu.

Amănunte, pe larg, despre competiţia de la Buzău, în ediţia tipărită a cotidianului OPINIA de marţi, 2 februarie.