“Lupi” tot mai flămânzi!

CSM Oradea – HC Buzău 31-36 (16-19)

HC Buzău n-a lăsat să-i scape ocazia cuceririi a încă trei puncte, la Oradea, victorie în completarea celei cu Steaua, de la Sala Sporturilor, din etapa trecută, în meciul disputat sâmbătă după-amiază, în Sala Sporturilor „Antonio Alexe” din Oradea, în faţa nou-promovatei din localitate.

După ce au suferit vizibil în prima parte, buzoienii şi-au amintit parcă dintr-o dată cine sunt şi ce vor şi în ultimele minute au revenit pe tabelă şi au intrat la pauză în avantaj, 19-16. În repriza a doua, controlul a fost total, cu momente în care, este adevărat, orădenii au încercat revenirea. Au fost ţinuţi însă departe, iar finalul a curs în favoarea buzoienilor, pentru a treia victorie în aceste prime şase etape: 36-31.