Final deprimant pentru Gloria. Locul 12 la sfârșitul sezonului regulat

Un egal în fața ultimei clasate a fost ultimul rezultat al Gloriei în sezonul regulat. Sâmbătă, în Crâng, în penultima etapă din prima parte a sezonului, fotbaliștii buzoieni au remi­zat cu Pandurii Tg. Jiu, scor 1-1, după o evoluție în nota ultimelor prestații. Gloria a deschis scorul prin Tuca­liuc, în minutul 32, din penalty, iar pentru oaspeți a reușit să egaleze Dodoi, în minutul 82.

Echipa buzoiană încheie sezonul ­re­gulat pe locul 12, cu 26 de puncte, indiferent de rezultatele din ultima etapă, când va sta, după retragerea din campionat a celor de la Turris Tr. Măgurele. Gloria va merge în play-out, rezulatele ultimei etape urmând să stabilească ierahia finală și seria în care vor evolua elevii lui Ilie Stan în partea a doua a campionatului.

Gloria: Horeboiu – Poștoarcă, Vîrtej, Ghinga, Nedelea, Iul. Roșu, Gh. Anton, Cr. Ciobanu, Tucaliuc, Iurcu, C. Petre. Au mai jucat: Perju, Pațurcă, C. Toma, Chică-Roșă și Andronic. Antrenor: Ilie Stan