Final de sezon în Liga a 3-a, ediția 2018-2019

Metalul și-a încheiat evoluțiile în acest campionat cu una dintre cele mai facile deplasări. Formația buzoiană a evoluat la Darabani, pe terenul ultimei clasate, Sănătatea, partidă fără nicio miză anume. Elevii lui Vali Stan, siguri de locul 7, au ținut să obțină o ultimă victorie, învingând cu 4-0 o formație condamnată de mai multe etape. Pentru Metalul au marcat Dan Stan – minutul 25, din penalty, Alin Iacob – minutul 60, Ionuț Radu – minutul 70 și Sabin Sava – minutul 71.

CSM Rm. Sărat – Șomuz Fălticeni 0-2 (0-0)

Dezamăgire de final pentru CSM Rm. Sărat, care n-a reușit să le ofere suporterilor o victorie drept cadou la despărțirea de actuala stagiune și, totodată, de Liga a 3-a. Râmnicenii pierdut și acest ultim meci, 0-2, cu Șomuz Fălticeni, ultima reprezentație a campionatului. Oaspeții au ­des­chis scorul în minutul 65, prin Luchian și au pus punct meciului printr-un penalty transformat de Julei în minutul 81.