Cupa a ajuns la Poșta Câlnău

Phoenix Poșta Câlnău este câștigătoarea fazei județene a Cupei României, după ce s-a impus, miercuri seară, la Cernătești, în finală, împotriva divizionarei a 5-a Voința Limpeziș. Mult mai experimentată, în componență cu fotbaliști care au trecute în CV-uri pre­zențe în Ligile a 2-a și a 3-a (Lungoci, Nicola, Oprea, Sîrbescu), echipa din Poșta Câlnău s-a impus la limită, scor 2-1, toate cele trei goluri fiind marcate în prima repriză. Nicola a reușit ,,dubla” în minutele 30 și 45, ultima dată din penalty, în timp ce Clapon a marcat pentru Limpeziș în prelungiri.

LIMPEZIȘ: Paraschiv – Lemnaru, Radu, Ionașcu, Clapon, Micu, Dragomir, Vladu, Vișan, Chivu, Lazăr. Au mai jucat: Mitrovici și Jipa. Antrenor: Ioniță Dedu

POȘTA CÂLNĂU: Oprea – Burlacu, V. Draghia, Banu, Sîrbescu, Marcoșanu, Liscă­noiu, Lungoci, Nicola, Matei, Minoiu. Au mai jucat: Pana­itescu, Constantinescu și Vîrlan. Antrenor: Mihai Plăiașu

Phoenix Poșta Câlnău va reprezenta Buzăul în faza națională a Cupei României.