ActualitateEducație

Buzoianca Maria Edu, la al doilea premiu național în zece zile

Buzoianca Maria Edu, elevă în clasa a VIII-a a Școlii „George Emil Palade”, a obținut al doilea premiu național în ultimele zece zile. Este vorba despre premiul al III-lea pe care l-a obținut  la Olimpiada Națională de Limba engleză, desfășurată zilele acestea la Deva (Hunedoara).

Ea a mai fost premiată la Olimpiada Națională „Made4Europe”,de la Călimănești, unde, de asemenea, s-a clasat pe podium, respectiv a obținut locul al III-lea. Despre Maria Edu, OPINIA a publicat, recent, un interviu subliniind palmaresul remarcabil în ceea ce privește premiile obținute de ea la olimpiadele școlare județene și naționale. Mai multe despre Maria Edu aici

Articole similare