Amical spectacol între FC Buzău și Dinamo!

FC Buzău și Dinamo București au folosit pauza competițională cauzată de meciurile echipei naționale în preliminariile CM 2022 și s-au întâlnit într-un meci amical, sâmbătă, pe stadionul din Crâng. Cei doi antrenori, Cristi Pustai și Mircea Rednic, au convenit ca partida să se desfășoare pe durata a două reprize a câte 60 de minute.

Buzoienii au deschis scorul rapid, prin Cârstocea (8), dar ”câinii” au revenit la jumătatea reprizei, cu reușita lui Sorescu (34). Torje a provocat autogolul prin care Ghinga a înscris în proprie poartă (82) pentru ca noul venit în tabăra dinamovistă, Tomas Vestenicky, să înscrie golul victoriei (107): 2-3!

FC Buzău (repriza I): Stoian –  Oteliță, Wiktorski, Vîrtej, Oltean – Cârstocea, Gaitan –  Al. Munteanu,  Ekollo, Manea – Chică Roșă. FC Buzău (repriza a 2-a): Horeboiu –Zamfir, Ghinga, Lopez, C. Toma – Mondragon, Pațurcă – Kanda, Gonzalo, Keita – Rogac

Dinamo (repriza I): Eșanu – Gluhakovic, Pinto, R. Grigore, Kainourgios – Sorescu, Itu, C. Matei, Bordușanu – Țîră, Nunic. Dinamo (repriza a 2-a): Fara – V. Borcea, Ehmann, Popa, An. Radu – Torje, Espinosa, C. Grigore, Mihaiu – Ivanovski, Vestenicky