Actualitate

Un Dorel a lăsat fără gaze aproape 1.100 de gospodării și firme din Valea Râmnicului

Distrigaz Sud Rețele anunță că alimentarea cu gaze naturale este întreruptă temporar în localitatea Valea Râmnicului.

Ca urmare a unor lucrări de săpătură mecanizată realizate pentru canalizare de către societatea BOG’ART pe strada Valea Râmnicului, din localitatea Valea Râmnicului, județul Buzău, s-a produs o avarie asupra unui branșament al rețelei de distribuție a gazelor naturale, se precizează într-un comunicat al companiei. În urma acestui incident, Distrigaz Sud Rețele a sistat alimentarea cu gaze naturale în zona respectivă începând cu ora 10.04. Sunt afectați 1.072 clienți casnici și non-casnici din localitatea Valea Râmnicului.

Echipele Distrigaz Sud Rețele se află pe teren pentru remedierea problemei. Reluarea alimentării cu gaze naturale se va face astăzi, 28 iulie, în jurul orei 18.30.

După reluarea alimentării cu gaze naturale, în cazul în care clienții simt miros de gaze, sunt rugați să apeleze Centrul de Apeluri și Depanaj Urgențe Gaze la numerele de telefon: 021 9281, 031 9031 sau 0800 877 778, să aerisească imediat încăperea, să nu provoace scântei, să nu acționeze întrerupătoarele electrice, să nu folosească aparatele electrocasnice și, dacă este posibil, să închidă robinetul de alimentare cu gaze naturale.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare