Festivalul Limbilor Străine – vino să înveți engleza, franceza, germana, italiana sau spaniola în aer liber

Oratorica transformă ultima vineri din august într-o adevărată aventură lingvistică. Te invită la un festival în aer liber unde cinci limbi europene se întâlnesc în jocuri, conversații și experiențe culturale relaxate.
Evenimentul este gândit ca o pauză de la rutină – o ocazie de a vorbi o limbă străină într-un cadru prietenos, fără emoții sau presiune. Vei găsi zone tematice dedicate limbii engleze, franceze, germane, italiene și spaniole, fiecare animată de trainerii Oratorica care pregătesc activități interactive, provocări de vocabular și mini-sesiuni conversaționale.
Ce te așteaptă acolo?
Board games în limbi străine, scurtmetraje cu specific cultural, gustări inspirate din fiecare țară, spații de relaxare și multă voie bună. Fie că vii singur, cu un prieten sau cu copilul tău, fiecare își va găsi o activitate pe gustul său.
Când, unde și cum?
Participarea este gratuită, iar atmosfera – deschisă tuturor. Evenimentul are loc vineri, 29 august, între orele 17:00 și 21:00, într-o zonă special amenajată din Parcul Copou. Cei care se înscriu pe website vor primi prin email toate detaliile despre locul exact și activitățile pregătite.
Fie că vii din curiozitate, ca să exersezi o limbă sau să petreci timp de calitate alături de copilul tău, festivalul acesta e pentru tine. Oratorica creează contexte vii pentru învățare – iar în cazul celor mici, asta înseamnă și cursuri de engleză prin joacă, adaptate vârstei lor.



