Fără categorie

Victoria care liniștește. FC Buzău, tot mai aproape de play-off

FC Buzău a mai făcut un pas important în drumul spre play-off-ul Ligii a 2-a. Joi seară, pe stadionul din Crâng, în meciul care a deschis etapa a 15-a, echipa buzoiană a trecut la limită, 1-0, de FC Brașov. Unicul gol a fost marcat în prima repriză, în minutul 28, de Paul Pațurcă.

Obiectiv îndeplinit, astfel, cu minim de resurse, de echipa buzoiană, care își securizează locul 5 în clasament și are aproape o săptămână la dispoziție pentru cel mai important joc din scurta sa istorie, cel de miercuri, 1 decembrie, cu FC Voluntari, care îi poate duce pe jucătorii lui Cristi Pustai în semifinalele Cupei României.

În campionat, în sezonul regulat mai este programat un singur meci, sâmbătă, 4 decembrie, când FC Buzău va întâlni Steaua pe noul stadion din Ghencea.