Remiză pe sintetic

Remiză la finalul partidei disputate la Buzău de  primele două echipe din clasamentul Ligi a 3-a, seria a 2-a.  Clubul Sportiv Municipal Râmnicu Sărat a părăsit neînvinsă stadionul din Crâng și continuă să conducă în clasament.

Partida Metalul Buzău – Clubul Sportiv Municipal Râmnicu Sărat s-a încheiat cu scorul de1-1, golul râmnicenilor fiind marcat de Matei Constantinescu, din penalty, în minutul 17 al partidei.

Astfel, râmnicenii  păstrează distanța față  adversarii săi direcți și  continuă cursa pe primul loc în clasamentul Ligii a III-a, cu 33 puncte, la 4 puncte distanță față de echipa Metalul, care a avut astăzi și o ratare incredibilă a unei lovituri de la punctul cu var, în minutul 30. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză a partidei.

Clubul Sportiv Municipal Râmnicu Sărat l-a avut astăzi în galerie și pe primarul Râmnicului, Sorin Cîrjan. El a luat loc în tribune alături de suporterii râmniceni care s-au deplasat cu autocarul la Buzău pentru a susține echipa favorită.