Patru puncte din şase! Cum au început echipele buzoiene noul campionat al Ligii a 3-a

Start reuşit în noul campionat pentru cele două echipe buzoiene din Liga a 3-a! La revenirea, după doi ani, în cel de-al treilea eşalon, CSM Rm. Sărat a reuşit să treacă, pe teren propriu, de SC Oţelul Galaţi, într-un meci disputat în cadrul seriei a 2-a. Râmnicenii s-au impus la limită, scor 1-0, unicul gol fiind marcat de Mădălin Socol, în minutul 80. În seria a 4-a, la Chiajna, Metalul a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), partida cu Concordia 2. Buzoienii au deschis scorul în minutul 20, din penalty, prin Andrei Pavel, dar gazdele au reuşit să egaleze până la pauză, rezultat care avea să se păstreze până la final.

Etapa viitoare, sâmbătă, 19 septembrie, ora 17.00: Sportul Chiscani – CSM Rm. Sărat şi Metalul Buzău – Rapid 2 Bucureşti.