joi, 24 septembrie 2020

LUPTE – Anastase, campioană naţională

Luptătoarea Andreea Anastase, legitimată la C.S.S-C.S.INTEGRAL Buzău, a obţinut o performanţă notabilă la Campionatul Naţional Şcolar. Concursul a fost găzduit de oraşul Sf. Gheorghe, la sfârşitul săptămânii trecute, iar sportiva buzoiancă şi-a adjudecat titlul în cadrul categoriei 65 de kg. Tot la aceeaşi competiţie, un alt reprezentant al clubului sus menţionat, Dragoş Mincu, a cucerit medalia de argint la categoria 42 de kg.

Clara Stroe, participantă la 49 de kg, s-a clasat pe locul V.

Luptătorii de la C.S.S.-C.S. INTEGRAL Buzău sunt pregătiţi de antrenorul Iulian Vasilescu