Gloria, neînvinsă în Liga a 2-a în primele patru etape

Un egal cât o victorie pentru Gloria, sâmbătă, în meciul disputat la Constanța, împotriva Farului, în etapa a 4-a a Ligii a 2-a. Buzoienii au avut un start de partidă extrem de slab și, după 16 minute, gazdele aveau deja un avantaj de două goluri. Farul a deschis scorul încă din minutul 6, prin Alexandru Stoica, apoi, zece minute mai târziu, Dragoș Huiban a deviat balonul în propria poartă. Gloria și-a revenit însă repede din pumni și până la pauză avea să reducă din diferență prin reușita noului intrat, Constantin Stoica: 2-1. Același Stoica, la zece minute de la reluare, a reușit egalarea, transformând precis un penalty acordat ca urmare a unui henț comis în careu: 2-2. Pentru aproape o jumătate de oră, echipa din Crâng a fost obligată să evolueze în inferioritate numerică, după ce fundașul Marius Ioniță a fost eliminat pentru un fault în postura de ultim apărător. S-a terminat 2-2, cu Gloria bifând al patrulea meci fără înfrângere de la startul campionatului, cu o victorie și trei remize.

Mai multe amănunte și reacții de la meciul de la Constanța, în ediția de mâine a cotidianului OPINIA.