luni, 23 noiembrie 2020

Gloria înfruntă lidera la Tr. Severin

• FC U Craiova – Gloria Buzău, duminică, de la 19.00, în direct la TV

După încă o etapă de pauză, cauzată de infectările cu coronavirus din rândurile adversarilor (ultima, Fotbal Comuna Recea), Gloria se întoarce pe teren pentru una dintre cele mai dificile partide din campionat.

Duminică seară, la Tr. Severin, echipa buzoiană va întâlni lidera clasamentului și singura echipă neînvinsă până acum, FC U Craiova. Un duel ce găsește formația olteană într-o stare de spirit deloc bună, după arestarea, zilele trecute, a patronului Adrian Mititelu. Clubul a transmis însă că obiectivul a rămas același, promovarea în Liga 1, bugetul este asigurat, iar ,,dușmanii să mai aștepte”… În tabăra Gloriei, dincolo de disconfortul unui program bulversat de pandemie, băieții lui Ilie Stan vin după o serie de patru victorii consecutive și pot profita de problemele de la clubul din Bănie.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în august, într-un amical disputat în Crâng și câștigat de Gloria cu 1-0, prin golul lui Tucaliuc.

Liga a 2-a, Etapa a 12-a, program:

Vineri, 13 noiembrie, ora 19.30:

3 Dunărea Călărași – Turris Tr. Măgurele

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 11.00:

  • Ripensia Timișoara – CS Mioveni
  • Viitorul Tg. Jiu – Pandurii Tg. Jiu
  • CSM Slatina – Metaloglobus București
  • Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia

Sâmbătă, 14 noiembrie, ora 14.30:

3 CSM Reșița – Universitatea Cluj

Duminică, 15 noiembrie, ora 11.00:

  • Csikszereda Miercurea Ciuc – Concordia Chiajna

Duminică, 15 noiembrie, ora 14.30:

3 Rapid București – Farul Constanța

Duminică, 15 noiembrie, ora 19.00:

3 FC U Craiova – Gloria Buzău

Luni, 16 noiembrie, ora 19.30:

3 Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

  • ASU Politehnica Timișoara stă

3 partide transmise în direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport

Clasament

1.FC U CRAIOVA 22 p.

2.Călărași 20 p.

3.ASU Politehnica 20 p.

4.Metaloglobus 19 p.

5.Petrolul 17 p.

6.”U” Cluj 17 p.

7.CS Mioveni 17 p.

8.Farul 17 p.

9.Tr. Măgurele 16 p.

10.Viitorul Tg. Jiu 16 p.

11.SCM Gloria 15 p.

12.Ripensia 15 p.

13.Slobozia 14 p.

14.Rapid 13 p.

15.Csikszereda 12 p.

16.CSM Reșița 11 p.

17.Chiajna 9 p.

18.Comuna Recea 8 p.

19.CSM Slatina 7 p.

20.Aerostar 4 p.

21.Pandurii 4 p.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

loading...
error: Content is protected !!