Gloria, fără reacţie la Cisnădie!

Eşec suferit de handbalistele Gloriei, al doilea în actualul campionat, după cel din Sala Giuleşti, sâmbătă seară, la Cisnădie, în faţa Măgurei, în meciul care a încheiat etapa a 7-a a Ligii Naţionale.

Echipa buzoiană a început mai bine partida şi, graţie reuşitelor Biancăi Harabagiu, s-a menţinut la conducere primele 12 minute. Dar atât doar, după care gazdele au pus stăpânire pe joc şi n-au mai cedat iniţiativa până la final. Sibiencele au avut şi un maxim de 6 goluri avans în minutele de final, tabela închizându-se la o diferenţă mai acceptabilă pentru Gloria, 27-23.

Înfrângerea de la Cisnădie a coborât Gloria până pe locul 7 în clasament. Nici următorul joc nu va fi mai uşor: joi, 4 noiembrie, de la 16.00, la Sala Sporturilor, împotriva Dunării Brăila.