Gloria, egal în inferioritate numerică la Constanţa

Un egal cât o victorie pentru Gloria, sâmbătă, în meciul disputat la Constanţa, împotriva Farului, în etapa a 4-a a Ligii a 2-a. Buzoienii au avut un start de partidă extrem de slab şi, după 16 minute, gazdele aveau deja un avantaj de două goluri. Farul a deschis scorul încă din minutul 6, prin Alexandru Stoica, apoi, zece minute mai târziu, Dragoş Huiban a deviat balonul în propria poartă. Gloria şi-a revenit însă repede din pumni şi până la pauză avea să reducă din diferenţă prin reuşita noului intrat, Constantin Stoica: 2-1. Acelaşi Stoica, la zece minute de la reluare, a reuşit egalarea, transformând precis un penalty acordat ca urmare a unui henţ comis în careu: 2-2. Pentru aproape o jumătate de oră, echipa din Crâng a fost obligată să evolueze în inferioritate numerică, după ce fundaşul Marius Ioniţă a fost eliminat pentru un fault în postura de ultim apărător. S-a terminat 2-2, cu Gloria bifând al patrulea meci fără înfrângere de la startul campionatului, cu o victorie şi trei remize.

Gloria: R. Stoian – Pîrvulescu, M. Ioniţă, Ghinga, Nedelea, Savin (37 C-tin Stoica), Balgiu, Iul. Roşu, Paţurcă, Huiban (66 Perju), Iurcu. Antrenor: Ilie Stan