Fotbaliştii Gloriei, eşec într-un amical la Blejoi

Fotbaliştii Gloriei, care au evoluat mai puţin sau deloc în prima etapă, împotriva Concordiei Chiajna, au susţinut un meci amical pe terenul formaţiei prahovene nou-promovată în Liga a ­3-a, CS Blejoi. Gazdele s-au impus la final cu scorul de 4-3, după ce buzoienii au intrat în avantaj la pauză, 3-1, după golurile marcate de Paţurcă (25), Cr. Ciobanu (32) şi Stăiculescu (40), primii doi fiind transferaţi în Crâng înaintea începerii noului campionat. Prahovenii au întors rezultatul după pauză, când au încris de trei ori în decurs de numai 20 de minute.

Gloria Buzău: Horeboiu – C. Petre, Ioniţă, Tudose, Perju – Balgiu, Cr. Ciobanu, Stăiculescu – C. Stoica, Paţurcă, Piftor. Au mai jucat: şerban – Ignat, Ceauşel, M. Constantinescu, Gondiu, Lazăr. Antrenor: Ilie Stan