joi, 24 septembrie 2020

FOTBAL JUDEŢEAN/PLAY-OFF TISĂU-ROSETTI: 0-1 LUCEAFĂRUL luminează drumul spre baraj

Cu trei victorii în tot atâtea meciuri disputate în PLAY-OFF, LUCEAFĂRUL ROSETTI s-a apropiat şi mai mult de barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Sâmbătă echipa pregătită de Gabi Ibrişa jucat în deplasare cu VIITORUL Tisău în faţa căreia s-a impus la limită 1-0.

Cu trei victorii în tot atâtea meciuri disputate în PLAY-OFF, LUCEAFĂRUL ROSETTI s-a apropiat şi mai mult de barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Sâmbătă echipa pregătită de Gabi Ibrişa jucat în deplasare cu VIITORUL Tisău în faţa căreia s-a impus la limită 1-0. Oaspeţii, care porneau favoriţi, şi-au creat câteva situaţii de a marca, însă prima repriză s-a încheiat fară gol. Acesta a picat în minutul 60, când Argăseală a taxat o greşeală în lanţ a fundaşilor adverşi, stabilind rezultatul final. În urma acestei victorii, LUCEAFĂRUL a acumulat 9 puncte, conducând astfel în clasament, unde este urmată de VICTORIA Buda, pe care o va întâlni miercuri pe stadionul ,,Cornel Negoescu” din Buzău.