CSM Bucureşti a zdrobit Slatina şi înfruntă Gloria în semifinalele Final Four-ului Cupei României! Meciul e sâmbătă, pe TVR 1

Nicio surpriză joi seară, în sfertul de finală restant din Cupa României CSM Bucureşti – CSM Slatina, contând pentru ediţia 2019-2020 a competiţiei, disputat în Sala Polivalentă din Capitală. În primul joc oficial din România după 6 luni de pauză, bucureştencele au zdrobit formaţia din Slatina, scor 34-17 (18-11) şi s-au calificat în Final Four, acolo unde sunt aşteptate de Gloria Buzău!

Partida, care va marca şi debutul buzoiencelor în noul sezon se va disputa sâmbătă seară, tot în Sala Polivalentă, de la ora 18.00, şi va fi transmisă în direct pe TVR 1. Tot sâmbătă, dar de la ora 11.00, în direct la TVR 2, se va juca şi cealaltă semifinală din Final Four, Rapid Bucureşti – SCM Rm. Vâlcea.