Actualitate
Copii pe bicicletă, loviți de un autoturism

Un copil de 8 ani și un adolescent de 16 ani au fost victimele unui grav accident de circulație petrecut, sâmbătă noaptea, în jurul orei 21.00, pe Drumul Județean 203K, la „granița” satelor Stăncești și Scurtești din comuna Vadu Pașii.
Cei doi, care mergeau împreună pe aceeași bicicletă, au fost loviți în plin de un autoturism condus de un brăilean de 19 ani care se deplasa dinspre Săgeata către Buzău. În urma impactului, cei doi tineri au fost răniți și transportați cu ambulanța la spital.


