joi, 24 septembrie 2020

ATLETISM Buzoianca Panaet, prima la Obstacole

Atleta Liceului cu Program Sportiv „Iolanda Balaş Soter” Buzău, Adelina Panaet, s-a remarcat şi la Grand-Prix-ul desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute în Capitală, pe stadionul DINAMO. La concursul respectiv, buzoianca pregătită de Dumitru Tudorie a câştigat cursa de 3.000 de metri obstacole la tineret, iar la senioare a trecut a doua linia de sosire.

La aceeaşi competiţie, Ionuţ Ghiţă (antrenor Alexandru Medvediuc) a ocupat poziţia secundă în proba de 1.500 metri –tineret si a cincea-seniori.

Celălalt atlet buzoian, Emil Niţă (antenor Gabi Nicolau), s-a clasat pe locurile IV şi VI la săritura în înălţime la tineret, respectiv seniori.