Amical HC Buzău – CSM Vaslui: 27-27

HC Buzău profită de pauza competiţională şi caută să rămână conectată la competiţie. Handbaliştii buzoieni au susţinut la sfârşitul săptămânii trecute o partidă amicală la Sala Sporturilor împotriva celor de la CSM Vaslui, echipă care i-a învins recent, în campionat, scor 26-22.

A fost un test util pentru ambele echipe, care s-a încheiat la egalitate, 27-27. Cele două formaţii au mai susţinut o repriză suplimentară, de 20 de minute, câştigată de CSM Vaslui, scor 17-14.

HC Buzău va disputa următoarea partidă duminică, 3 noiembrie, la Timişoara, cu Politehnica, meci programat într-o singură manşă, eliminatorie. Întreruptă în această perioadă pentru un stagiu de pregătire al echipei naţionale, Liga Naţională de handbal masculin se va relua pe 10 noiembrie, când elevii lui Eliodor Voica vor întâlni în deplasare ocupanta locului secund, Potaissa Turda.