SCM Gloria a reuşit cea de-a treia victorie consecutivă de la startul campionatului. Sâmbătă seară, la Rm. Sărat, într-un meci contând pentru etapa a 3-a din Seria I a Ligii a 3-a, fotbaliştii din Crâng au învins echipa gălăţeană Sporting Lieşti cu scorul de 2-0 (0-0).

Ambele goluri ale victoriei au fost înscrise în ultimul sfert de oră. Andrei Truţă a deschis scorul în minutul 75, iar Ricardo Mihalache a dublat avantajul buzoienilor în minutul 86. Cu 9 puncte din tot atâtea posibile, SCM Gloria se află la egalitate în fruntea clasamentului seriei cu SC Oţelul Galaţi, cele două urmând să se întâlnească în meci direct etapa următoare, la Galaţi.

În alte două partide ale etapei a 3-a, CSM Rm. Sărat a remizat, scor 0-0, în deplasare cu CSM Paşcani, iar Metalul Buzău a fost învinsă, scor 1-2 (0-1) de Bucovina Rădăuţi.

Amănunte pe larg în ediţia tipărită a cotidianului Opinia.