Campionatul Județean de Futsal a ajuns la faza meciurilor eliminatorii. Ultima etapă, a 3-a, din cadrul grupelor, desfășurată în Sala Sporturilor din Monteoru, a stabilit ordinea finală în clasamente, iar primele două clasate au făcut pasul mai departe.

O singură echipă, Gloria Vadu Pașii, în Grupa D, a reușit să termine cu punctaj maxim, în timp ce campioana primei ediții, Team Săgeata, a încheiat a doua în Grupa C. Iată rezultatele și marcatorii ultimei etape din faza grupelor, precum și clasamentele finale:

Grupa A

* Internațional Cănești – Fortius Partizanul Merei 1-7

Au marcat: Grigore / Lică (3), Brataon (2), Tomescu, Sîrbescu

*Voința Limpeziș – Viitorul Tisău 5-0

– au marcat: N. Radu, G. Costache (4)

Clasament

  1. Voința Limpeziș 7 p.
  2. Fortius Merei 7 p.
  3. Viitorul Tisău 3 p.
  4. Internațional Cănești 0 p.

Grupa B

Știința Bălăceanu – Avântul Zărnești 2-14

Au marcat: Samoilă, G. Grigore / Vasilescu (4), A. Rădulescu (6), Mînzală  (3), C. Andrei

* Viitorul Vernești – Voința Cochirleanca 4-2

Au marcat: Cl. Olteanu, A. Ioniță, Gavrilă, A. Petre / G. Roșca, I. Moise

Clasament

  1. Avântul Zărnești 7 p.
  2. Viitorul Vernești 7 p.
  3. Cochirleanca 3 p.
  4. Bălăceanu 0 p.

Grupa C

* AS Glodeanu Siliștea – Team Săgeata 2-11

Au marcat: Ortopelea (2) / M. Chiorcău, Cristea, Cră­ciun (4), Butiseacă (4), Stancu

* Pescărușul Luciu – FC Buzău 6-6

Au marcat: Lupașcu (2), Spirache (2), Manole, Cățoi / Mangialic (2), Poterașu (2), Ion, Liscănoiu.

Clasament

  1. FC Buzău 7 p.
  2. Team Săgeata 6 p.
  3. Pescărușul Luciu 4 p.
  4. Glodeanu Siliștea 0 p.

Grupa D

* Diadema Gherăseni – AS “Romeo Iamandi” Buzău 3-3

Au marcat: M. Stancu (2), N. Tivgă / Suditu, Canazîr, Ivan

* Viitorul Vernești 2 – Gloria Vadu Pașii 1-14

Au marcat: Cristea / Marcoșanu (2), Manole (2), Coman (4), G. Ene (4), Petre (2)

Clasament

  1. Gloria Vadu Pașii 9 p.
  2. Diadema Gherăseni 4 p.

3.AS Romeo Iamandi 4 p.

  1. Viitorul Vernești 2 0 p.

Sferturile de finală sunt programate duminică, tot în Sala Sporturilor din Monteoru, după următorul program:

Sf. 1 (ora 12,00): Voința Limpeziș – Viitorul Vernești

Sf. 2 (ora 13,00): FC Buzău – Diadema Gherăseni

Sf. 3 (ora 14,00): Avântul Zărnești – Fortius-Partizanul Merei

Sf. 4 (ora 15,00): Gloria Vadu Pașii – Team Săgeata

DISTRIBUIȚI
loading...