• HC Buzău – Atletico Alexandria 25-26 (11-11)

Plecată lansat în startul noului campionat, cu două victorii obţinute la Sala Sporturilor, cu CSU Târgovişte şi la Braşov, echipa masculină de handbal a fost oprită din cursă duminică seară, în etapa a 3-a a Diviziei A. HC Buzău a pierdut, surprinzător, meciul de la Sala Sporturilor disputat împotriva lui Atletico Alexandria, care s-a impus la limită, 26-25, stricând toate calculele handbaliştilor buzoieni.

A fost un eşec care i-a coborât pe elevii lui Bogdan Constantin pe locul 4, în timp ce formaţia din Alexandria, împreună Ştiinţa Bacău, au rămas singurele echipe din serie cu punctaj maxim şi ocupă primele două locuri în clasament. În celelalte partide din etapa a 3-a: Danubius Galaţi – Dobrogea Sud 2 Constanţa 28-27, CSM Bucureşti 2 – CNOT Braşov 26-21, CSM Botoşani – CS Medgidia 18-30 şi Ştiinţa Bacău – CSU Târgovişte 68-13. Duminică, în deplasare, în runda cu numărul 4, HC Buzău va întîlni vecina de clasament, Danubius Galaţi.