Marina Baboi, medalie de argint la Balcaniada de seniori din Bulgaria

O nouă competiție, o nouă medalie pentru atleta Marina Baboi. Sprintera Gloriei Buzău, antrenată de Doina Voinea, a cucerit medalia de argint cu ștafeta de 4 x 100 de metri a României la Campionatele Balcanice de seniori de la Praveț, din Bulgaria.

În componența Marina Baboi, Camelia Gal, Ioana Gheorghe și Roxana Ene, ștafeta României a încheiat cursa pe locul 2, după cea a Israelului. În Bulgaria, Marina Baboi a luat startul și în proba de 100 de metri. După ce s-a calificat în finală terminând a treia în seria semifinală, atleta buzoiană s-a clasat pe locul 6 în cursa câștigată de reprezentanta gazdelor, Ivet Lalova.

Pentru Marina Baboi, Balcaniada de seniori din Bulgaria a fost ultima cursă a sezonului, ea având alergate în total 35, din care 22 au fost câștigate.