• Gloria Buzău – Daco-Getica București, sâmbătă, de la ora 11,00

De trei meciuri, Gloria a uitat nu doar să mai câștige, ci și drumul spre poartă. După eliminarea din Cupa României, în fața Metalului, au urmat înfrângerea de pe teren propriu (0-2) cu CS Mioveni și remiza albă de la Tg. Jiu, cu Pandurii, rezultate care au creat o oarecare stare de nemul­țumire staffului tehnic din Crâng.

Elevii lui Ilie Stan au însă ocazia să repună lucrurile pe făgășul normal cu o victorie în meciul de sâmbătă, de pe teren propriu, cu Daco-Getica București, formație aflată în partea de jos a clasamentului, cu doar 6 puncte. Ușoară la prima vedere, partida poate deveni complicată dacă Gloria nu va reuși să depășească un impas mai degrabă psihic și, tocmai de aceea, este nevoie și de sprijinul publicului, pe care fotbaliștii Gloriei îl așteaptă sâmbătă dimi­neață la stadion în număr cât mai mare.

Prețuri bilete:

* Peluze: 5 lei

* Tribuna II: 8 lei

* Tribuna I: 10 lei

* Tribuna 0: 15 lei

Biletele se pot achiziționa până sâmbătă, de la urmă­toarele case de bilete:

– Poarta principală de acces în Parcul Crâng – doi case (o casă deschisă zilnic între orele 10,00-18.00, cu un operator; ambele deschise în ziua meciului, între orele 08,00-11,00, cu patru operatori)

– Poarta 1 (Piața Crâng) – o casă cu 2 operatori (des­chisă doar în ziua meciului, între orele 08,00-11,00)

– Poarta doi (Electrica) – o casă cu doi operatori (deschisă doar în ziua meciului, între orele 08,00-11,00)

– Prefectura Buzău — o casă (deschisă doar în ziua meciului, între orele 08,00-11,00)

– Relații Clienți sau Info Point-ul din incinta supermarketului Carrefour din Shopping City Buzău – o casă (deschisă zilnic, între orele 10,00- 22.00).

Liga a 2-a, Etapa a 7-a, program:

  • Sâmbătă, ora 11,00:
  • CSM Reșița – Turris Tr. Măgurele
  • Viitorul Tg. Jiu – Concordia Chiajna
  • SCM Gloria Buzău – Daco-Getica București
  • Metaloglobus București – Pandurii Tg. Jiu
  • Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timișoara
  • Sâmbătă, ora 11,30:
  • Dunărea Călărași – Universitatea Cluj
  • Sâmbătă, ora 14,00:
  • ASU Politehnica Timișoara – Farul Constanța
  • Duminică, ora 15,30:
  • UTA Arad – CS Mioveni
  • Duminică, ora 15,30:
  • FC Argeș – Rapid București
  • Luni, ora 18,00:
  • Petrolul Ploiești – Sportul Snagov

Clasament

  1. Tr. Măgurele 18 p.
  2. CS Mioveni 14 p.
  3. SCM GLORIA 13 p.
  4. UTA Arad 12 p.
  5. FC Argeș 12 p.
  6. Metaloglobus 10 p.
  7. Rapid 10 p.
  8. Petrolul 10 p.
  9. Viitorul Tg. Jiu 10 p.
  10. Chiajna 10 p.
  11. Farul 8 p.
  12. CSM Reșița 7 p.
  13. Ripensia 7 p.
  14. Daco-Getica 6 p.
  15. Călărași 5 p.
  16. ASU Poli Timișoara 4 p.
  17. Miercurea Ciuc 4 p.
  18. Universitatea Cluj 3p.
  19. Pandurii Tg. Jiu 2 p.
  20. Snagov 0 p.

DISTRIBUIȚI
loading...