Echipa de futsal a Gloriei, la un pas de surpriză

• FK Od. Secuiesc – SCM Gloria Buzău 5-3 (2-2)

Gloria n-a fost departe de a produce surpriza la Tg. Secuiesc, într-un meci disputat în cadrul etapei a 16-a a Ligii I de futsal. Plecată din start cu șansa a doua, echipa buzoiană le-a dat mari bătăi de cap gazdelor, reușind să termine la egalitate prima repriză, scor 2-2, împotriva unei formații care a surprins în ultimele etape cu o victorie la Timișoara și un egal pe teren propriu cu Autobergamo Deva.

După pauză însă, FK Odorheiu Secuiesc a reușit să-și impună jocul și să mai înscrie de alte trei ori în poarta buzoiană, spre deosebire de numai o singură reușită care a mai venit în contul buzoienilor. Cu două etape înaintea finalului sezonului regulat, SCM Gloria ocupă locul 8, cu 13 puncte, și mai are de jucat cu United Galați, duminică, de la ora 13,00, la Sala Sporturilor și două săptămâni după aceea, în deplasare, la Timișoara.