Atleta s-a impus în proba de 1.500 și 800 de metri la Campionatele Naționale de Sală

În perioada 17-18 februarie, sala de sport din cadrul Complexului Național “Lia Manoliu” a găzduit Finala Campionatelor Naționale de Sală destinate juniorilor I, competiție la care au luat parte 352 de participanți (124 fete și 228 băieți) de la 85 de cluburi. Clubul Sportiv Municipal Buzău, gruparea fanion a județului,  a fost reprezentat de doi sportivi, Adelina Panaet și Alexandru Codreanu. Panaet a reușit să își adjudece medalia de aur în probele de 1.500 și 800 metri, în timp ce Codreanu a terminat pe poziția a treia cursa de 60 de metri.

În perioada 24 – 25 februarie, tot în sala din Capitală va avea loc Finala Campionatelor Naționale de Sală pentru seniori, acolo unde Buzăul va avea patru reprezentați: Adelina Panaet, Emil Niță, Ionuț Ghiță și Alexandru Codreanu.