Niciun pic de milă n-au avut râmnicenii pentru cei de la Voinţa Lanurile, câştigătorii trofeului pe plan judeţean, joi seară, în runda inaugurală a Cupei României, faza naţională. Cu un apetit ofensiv ieşit din comun, elevii lui Marius Tîrîlă s-au impus cu scorul de 8-1 (3-1), cea mai mare diferenţă înregistrată în această primă fază a competiţiei.

Pentru formaţia râmniceană au marcat Vintilă (minutele 16 şi 28), Bălan (minutele 33 şi 47), Burghelea (minutul 51), A. Chivu (minutele 55 şi 83) şi Mihalache (minutul 73), pentru gazde reducând din diferenţă I. Lazăr (minutul 43).

CSM Rm. Sărat s-a calificat, astfel, în faza a doua a Cupei României, programată miercuri, 15 august, de la ora 17,30, când adversara râmnicenilor ar putea fi, cel mai probabil, Metalul Buzău, ce-şi va face intrarea în competiţie din această etapă.