• Autobergamo Deva – SCM Gloria Buzău 11-1 (3-1)

Meci de coşmar pentru SCM Gloria în etapa a 6-a a Ligii 1 de futsal! Chiar dacă pornea, evident, cu şansa a doua în deplasarea de la Deva, echipa buzoiană nu-şi imaginase nici în cele mai pesimiste scenarii un astfel de deznodământ. Prima repriză a fost, totuşi, destul de echilibrată, puternica echipă gazdă, fostă campioană şi câştigătoare a Cupei, intrând la vestiare cu un avantaj de doar două goluri, 3-1.

Pentru Gloria, dezastrul s-a conturat în cea de-a doua repriză, în care n-a mai reuşit să înscrie niciun gol, în timp ce jucătorii din Deva au marcat la foc automat, de nu mai puţin de 8 ori! Scor final, 11-1 pentru Autobergamo, după un meci pe care buzoienii ar trebui să-l uite cât mai repede. Următorul meci al Gloriei va fi la Sala Sporturilor, duminică, 4 noiembrie, împotriva lui KSE Tg. Secuiesc.