La Campionatul Național de Sală destinat copiilor, desfășurat la București, în perioada 4-5 aprilie, CSS Buzău s-a clasat pe primul loc, în urma evoluției sportivului Mihai-Alexandru Ilii. Buzoianul antrenat de Petrică Păun a urcat pe podium la săritura în înălțime, cu performanța de 1,60 m. În aceeași competiție Mihai-Alexandru Ilii s-a clasat pe locul V la aruncarea greutății (11,13 m), fiind urmat de alți doi buzoieni antrenați de ­Pe­trică Păun: Alin Ionuț Popescu (10,64 m) și Cătălin Andrei Albu (9,83 m). Rezultatele sportivilor de la CSS Buzău vin după o altă participare onorabilă, la sfârșitul lunii martie, la Campionatul Național de Aruncări- Copii. La competiția desfă­șurată la București (28-29 martie) Cătălin Andrei Albu s-a clasat pe locul VI, cu o aruncare de 28,33 m, fiind urmat de Mihai-Alexandru Ilii – locul VII (27,67 m) și de Alin Ionuț Popescu – locul VIII (23,75 m).